Kabel USB

Kabel USB pozwala na połączenie dwóch sprzętów i przesyłanie danych między nimi. Umożliwia także zasilanie różnych urządzeń oraz ich ładowanie. Za pomocą kabla USB można podłączyć do komputera między innymi klawiaturę, pendrive’a, smartfona, drukarkę czy skaner. Urządzenia korzystające z interfejsu USB mogą być automatycznie wykrywane i rozpoznawane przez system, dzięki czemu ich konfiguracja odbywa się automatycznie. W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór kabli USB o zróżnicowanych parametrach. Oferujemy między innymi kable USB 2.0 i 3.0 marki Aura, ze wtykami A i B, o długości do 5 m. To wysokiej jakości produkty wykonane z miedzianych przewodników z dopasowanym ekranowaniem, dzięki czemu są one odporne na zakłócenia zewnętrzne i zapewniają wydajną transmisję danych.

Rodzaje kabli USB

Na przestrzeni lat powstało kilka standardów i typów USB. Jeszcze do niedawna najczęściej spotykane były kable USB w standardzie 2.0, którego specyfikacja została ogłoszona w 2000 roku. Zapewnia on przepustowość na poziomie 480 Mb/s. W 2008 roku ogłoszono specyfikację standardu USB 3.0 o przepustowości 5 Gb/s. Ładowarki pracujące w tym standardzie pozwalają na znacznie szybsze naładowanie telefonu czy tabletu. W 2013 roku pojawił się standard 3.1, a w 2017 roku standard 3.2. Charakteryzują się one przepustowością na poziomie odpowiednio 10 Gb/s oraz 10-20 Gb/s.

Jeżeli chodzi o typy złączy USB, to w komputerach najczęściej spotykane są porty typu A. To właśnie ten typ złącza jest najbardziej kojarzony z określeniem „USB”. W standardzie 3.0 ma zwykle niebieski środek wtyku. W starszych drukarkach i monitorach spotykane są porty typu B. Mają one charakterystyczny kształt zbliżony do kwadratu ze ściętymi górnymi rogami. Coraz częściej stosowane jest złącze USB typu C (USB-C). W przeciwieństwie do poprzedników jest symetryczne, więc nie ma problemu z trafieniem do niego wtykiem za pierwszym razem. Poszczególne typy złączy USB występują w wersjach mini i micro. Spotykane są one najczęściej w mniejszych urządzeniach, takich jak smartfony czy tablety.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password