Światłowód jednomodowy i wielomodowy

W powszechnym zastosowaniu znajdują się dwa rodzaje kabli światłowodowych: jednomodowe i wielomodowe. Światłowód jednomodowy ma rdzeń o średnicy 9 µm. Transmitowany jest nim tylko jeden mod (wiązka) światła o określonej długości fali. Dzięki temu światłowód jednomodowy charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem transmisji sygnału, wynoszącym nawet do 120 km. Światłowód wielomodowy ma grubszy rdzeń o średnicy 50 bądź 62,5 µm. Transmitowanych jest nim wiele modów światła o tej samej długości fali. W rezultacie w jego wnętrzu dochodzi do powstania zjawiska dyspersji modowej, czyli rozmycia sygnału. Skutkuje to znacznym ograniczeniem zasięgu transmisji.

Okablowanie światłowodowe

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do tworzenia sieci światłowodowych. Oferujemy duży wybór kabli światłowodowych jedno- i wielomodowych przeznaczonych do stosowania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Są one odporne na zginanie i łatwe w instalacji. Sprzedajemy patchcordy i pigtaile światłowodowe z różnymi rodzajami złączy oraz w wielu długościach. Nasz asortyment obejmuje również panele i adaptery światłowodowe oraz praktyczne akcesoria. Wszystkie komponenty światłowodowe dostępne w sklepie Cable GO pochodzą od renomowanych producentów elementów okablowania strukturalnego, takich jak CobiCabling, Siemon i Excel. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie produkty będą zgodne z podanymi parametrami i spełnią Twoje oczekiwania.

Okablowanie strukturalne

Okablowanie strukturalne to system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego o szerokiej gamie zastosowań. Pozwala między innymi na tworzenie sieci komputerowych. Obejmuje wszystkie elementy pasywne sieci, czyli te, które transportują sygnał, ale w niego nie ingerują. Pierwszym elementem okablowania strukturalnego jest okablowanie poziome, łączące punkty abonenckie z punktem rozdzielczym na danym piętrze. Wszystkie gniazda na danym piętrze są połączone przewodami z panelem krosowniczym, który znajduje się w punkcie dystrybucyjnym. Drugim ważnym elementem okablowania strukturalnego jest okablowanie pionowe, łączące ze sobą poszczególne kondygnacje w budynku. Zbiera ruch sieciowy i stanowi szkielet całej sieci, dlatego powinno mieć odpowiednio wysoką przepustowość. W dużych sieciach obejmujących kilka budynków stosowane jest także okablowanie kampusowe. Łączy ono ze sobą kilka obiektów. Ponadto w skład okablowania strukturalnego wchodzą wspomniane punkty rozdzielcze (dystrybucyjne), w których zbiega się okablowanie z danego segmentu sieci, oraz punkty abonenckie, służące do podłączania urządzeń końcowych do sieci.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password