Patch panel

Patch panel, zwany również panelem krosowniczym, panelem krosowym lub krosownicą, jest pasywnym elementem sieci komputerowych i telekomunikacyjnych. Stanowi zakończenie okablowania strukturalnego oraz punkt podłączenia sprzętu aktywnego pracującego w sieci. Z tyłu przyłączane są do niego na stałe przewody prowadzące do gniazd 8P8C (popularnie nazywanych RJ-45) znajdujących się w całym budynku, a z przodu wspomniane gniazda podłącza się za pomocą kabli krosowych do aktywnych urządzeń sieciowych, takich jak switche czy routery. Stosowanie patch paneli ułatwia zarządzanie architekturą sieci komputerowych i telekomunikacyjnych.

Rodzaje patch paneli

Spotyka się dwa rodzaje patch paneli: kompletne oraz niewyposażone. Oba rodzaje występują w wersji ekranowanej i nieekranowanej. Panele krosowe kompletne mają określoną liczbę portów RJ-45 połączonych z płytką szczelinową zakończoną złączami szczelinowymi LSA lub IDC. Podłączane kable zarabia się za pomocą noży krosowniczych, które umieszczają w złączu jedną z żył skrętki. Panele krosowe niewyposażone przyjmują formę metalowych ramek przystosowanych do montażu gniazd typu keystone. Aby zamontować w nich kabel, na początku należy zarobić go w module typu keystone, a następnie wpiąć całość w tylną część płyty czołowej panelu. Patch panele instalowane są najczęściej w szafach serwerowych standardu 19″ i 10″, ale dostępne są również modele natynkowe, przeznaczone do montażu na ścianie.

Szeroki wybór patch paneli RJ-45 od renomowanych producentów

Nasz asortyment obejmuje bogaty wybór patch paneli RJ-45 wyprodukowanych przez firmy CobiCabling, Siemon i Excel. Dostępne są w kategoriach 5e, 6 i 6A w wersjach z 24 i 48 portami. Dzięki wykonaniu ze stali malowanej proszkowo charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Złącza szczelinowe LSA znajdujące się na ich tylnej półce mają przejrzysty schemat kolorystyczny według TIA 568A i 568B. Wszystkie patch panele sprzedajemy w komplecie z opaskami zaciskowymi do zamocowania kabli oraz śrubami montażowymi. Poza tym w naszym sklepie zaopatrzysz się w panele telefoniczne kategorii 3 z 25, 32, 50 lub 60 portami, które przystosowane są do montażu w szafach serwerowych.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-15 z 19 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password