Kabel krosowy

Kabel krosowy, zwany też kablem krosowniczym lub patchcordem, to krótki przewód służący do przesyłania sygnałów elektrycznych lub optycznych. Wykorzystuje się go w szafach serwerowych do łączenia ze sobą aktywnych i pasywnych elementów sieci komputerowych oraz do podłączania urządzeń, na przykład komputerów, do gniazd sieci lokalnej. Kabel krosowy zakończony jest z obu stron końcówkami zgodnymi z technologią, dla której został przygotowany. W przypadku sieci opartych na okablowaniu typu skrętka jest to wtyczka 8P8C (popularnie nazywana RJ-45).

W kablu krosowym przewody w obydwu wtykach ułożone są w tej samej kolejności – pin numer 1 pierwszego wtyku jest połączony z pinem numer 1 drugiego wtyku, pin numer 2 z pinem numer 2 i tak dalej. Odróżnia go to od kabla krosowanego, w którym pary przewodów skrętki w jednej ze wtyczek są zamienione miejscami. Większość obecnie produkowanych urządzeń sieciowych wyposażona jest jednak w funkcję Auto MDI-X, która automatycznie rozpoznaje, czy podłączony jest kabel krosowy czy krosowany.

Patchcordy światłowodowe miedziane w szerokim wyborze kategorii i długości

Asortyment naszego sklepu obejmuje szeroki wybór patchcordów miedzianych pochodzących od renomowanych producentów okablowania strukturalnego, firm CobiCabling, Siemon oraz Excel. Posiadamy kable krosowe kategorii 5e, 6 oraz 6A w różnych długościach – zarówno w wersji nieekranowanej, jak i ekranowanej, przeznaczonej do stosowania w sieciach teleinformatycznych narażonych na wpływ zakłóceń elektromagnetycznych. Sprzedajemy patchcordy blokowalne, które dzięki dodatkowej ochronie nie mogą zostać odłączone przez nieupoważnioną osobę.

Oferowane kable krosowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przekraczać standardy określane przez normy PN-EN 50173 oraz ISO/IEC 11801 z dodatkowym marginesem we wszystkich parametrach. Dzięki temu pozostaje zapas parametrów dla nawet najbardziej wymagających aplikacji. Wszystkie oferowane kable krosowe mają zewnętrzną powłokę LS0H. Oznacza to, że charakteryzują się zredukowanym wydzielaniem szkodliwych gazów w wypadku ekspozycji na wysokie temperatury. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą miedzianych kabli krosowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password