Kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy to przezroczyste włókno szklane z domieszką tworzyw sztucznych, za którego pomocą możliwe jest przesyłanie informacji z wykorzystaniem światła. Jego źródłem może być laser lub dioda LED. Transmisja światłowodowa polega na przekazaniu wiązki światła do elementu światłoczułego – na przykład fotodiody, która znajduje się po drugiej stronie światłowodu. Aby zagwarantować prawidłową i szybką transmisję, wiązka ta jest modulowana. Kable światłowodowe wyróżniają się dużą przepustowością i odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne. Dzięki temu, że przy ich pomocy można transmitować dane ze znacznie wyższą prędkością w porównaniu z tradycyjnymi kablami miedzianymi, znajdują one coraz szersze zastosowanie w wielu branżach, w tym telekomunikacji i teleinformatyce.

Szeroki wybór kabli światłowodowych od uznanych producentów

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kabli światłowodowych pochodzących od najlepszych producentów komponentów okablowania strukturalnego, firm CobiCabling, Siemon oraz Excel. Przeznaczone są one do wykonywania połączeń międzypunktowych w instalacjach budynkowych i międzybudynkowych. Oferujemy zarówno modele zaprojektowane z myślą o zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, w kilku Euroklasach oraz z różną liczbą włókien. Wszystkie kable światłowodowe dostępne w naszym sklepie są lekkie i kompaktowe, odporne na zginanie oraz szybkie i łatwe w instalacji. Są zgodne z wymaganiami norm ISO/IEC 11801, PN-EN 50173 oraz ANSI/TIA/EIA-568B. Dla ułatwienia pracy za ich pomocą został na nich nadrukowany znacznik długości co 1 m.

Przewody światłowodowe w szerokim wyborze długości i złączy

Asortyment naszego sklepu obejmuje również przewody światłowodowe w kilku długościach, które zakończone są różnymi rodzajami złączy: SC, LC, ST, FC. Dostępne są w wersjach simplex lub duplex. Można je stosować do wykonywania połączeń między panelami światłowodowymi i siecią lub bezpośrednio między urządzeniami sieciowymi a siecią. Oferowane kable światłowodowe wykonane są z najwyższej jakości włókien i wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi.. Charakteryzują się wysokimi wartościami poszczególnych parametrów transmisji danych, co zapewnia zgodność z normami ISO/IEC 11801, PN-EN 50173 oraz ANSI/TIA/EIA-568B. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kabli i patchcordów światłowodowych. W wypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password